lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

kris1005
kris1005 kris1005
  • 11-02-2020
She would pay $59.4. You multiply $4.95 by 12
Answer Link
amiehenson
amiehenson amiehenson
  • 11-02-2020

Answer:

$4.95 × 12 =59.40

Step-by-step explanation:

You multiply 4.95 ×12 which equals 59.40

Answer Link

Otras preguntas

I'LL GIVE BRAINLIEST! :D How do you write these equations in slope intercept form? y - 2x = -4 y - 3 = -1/2x 2x + 3y = 6
The sinking of the hen pasengers ship RMS ____ in 1915 generated a public outcry from American citizens
The sinking of the hen pasengers ship RMS ____ in 1915 generated a public outcry from American citizens
Redacteaza o compunere de 10-15 randuri (100-150 de cuvinte) in care sa povestesti o intamplare care sa ilustreze semnificatia proverbului "cand stapanul nu-i a
The owner of an electronics store received a shipment of MP3 players at a cost of $64.25 each. If he sells the MP3 players for $99.99 each, what is the percent
Help me please?! Which one?
Order the numbers 0.64, 2/3 , 65%, and 7/10 from least to greatest. (3 points)
What placed a major strain on china’s economy ? A) political unrest B)population growth C)privatized farms D) modern technology
Physics student is dropped. If they reach the floor at a speed of 3.2 m/s, from what height did they fall?
Cells are the __ structural unit of the human body capable of independent existence