addymae7108 addymae7108
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

Nabuko bought 14 dog biscuits for $1.68 so how much will 32 cost

Respuesta :

aerynlaf2005 aerynlaf2005
  • 12-02-2020

Answer:

$3.84

Step-by-step explanation:

Divide $1.68 by 14 to find the cost of one dog biscuits. Then multiply that by 32 to find the cost of 32 biscuits. You should get $3.84.

Answer Link

Otras preguntas

Lori had $126.89 in her bank account. She deposited $21.49 into it and then wrote a check for her car repairs for $156.61. What was the ending balance in her ac
What is an emotional strain that prevents efficient performance known as?
You borrow $18,000 to buy a new car. You will pay $3,240 in simple interest at the end of 6 years. What is the annual interest rate on your purchase? Use the fo
4y+3=3y+x; 2x+4y=18 solve using the substitution method
how did the louisiana purchase and the war of 1812 affect the nation
Please help me on this hw!
Ed spent 1 1/4 hours d doing his math homework and 1 3/4 hours doing his science project. Altogether how much time did ed spend doing homework over the weekend
The uppermost zones in lakes & ponds
How were Europeans influenced by contact with the Islamic world during the Golden Age of Islam?
explain how having a haploid number of chromosomes contributes to the function of gametes in a life cycle