daniellabernard2009
daniellabernard2009 daniellabernard2009
  • 10-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? circle it
$5.00 for 4 mangoes
$6.00 for 5 mangoes

Respuesta :

cgsparks11 cgsparks11
  • 10-03-2020

Answer:

5 mangoes for $6

Step-by-step explanation:

Paying $5 for 4 mangoes is $1.25 a mango, whereas 6 mangos for $5 is only $1.20 for a mango

Answer Link
zariacox19 zariacox19
  • 18-03-2020

Answer:

5 mangoes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what was the scottsboro boys central idea of the text?
3a×(a-b)-2a×(a+b) Me ajudem por favor.
what is the value of tan 30?
help me with the question on the attached photo please
please watch picture Screenshot for more directions.
Find sin [tex]\frac{x}{2}[/tex], cos[tex]\frac{x}{2}[/tex], tan [tex]\frac{x}{2}[/tex]. from the given information. tan x = [tex]\sqrt{2},[/tex] 0° < x <
A floor system consists of a 3-in concrete slab supported by continuous T beams with 28 ft span, 48 in on center. Effective depth, d = 20 in for positive and
find the similarities and differences between photosynthesis and cellular respiration. In your answer include the reactants and products of each and explain how
if x and y are real numbers , then either x≤y or x>y proof that​
differentiative 2x-3 2x+1