Joeryn0103
Joeryn0103 Joeryn0103
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.75 per pound. Use an equation to determine the cost of 9 pounds.

$9.75
$16.50
$6.75
$7.50

Respuesta :

myarolle10158 myarolle10158
  • 12-04-2020
7.50 is the answer to this equation
Answer Link
denikies
denikies denikies
  • 28-09-2020

Answer:

I believe the answer is $7.50

Answer Link

Otras preguntas

I NEED THE VALUE OF X PLEASE HELP!
What governmental practices led to the writing of the English Bill of Rights? Select all that apply. a. James II created a standing army that killed hundreds of
paul linda and Aaron make handmade cards Paul ca
Severely overweight and underweight people face numerous health issues, but those issues differ for the most part. People who have too much body
When something heats up, new energy is created, and when something cools down, energy is destroyed. Please help! this is science not chemistry.
What kind of transformation is described by the rule (x, y) → (0.5x, y)? A. Vertical compression B. Vertical stretch C. Horizontal compression D. Horizontal
please hurry my quiz is timed Click this link to view O*NET’s Tasks section for Special Education Teachers. Note that common tasks are listed toward the top, an
Help I don’t know this explain step by step please.
find the area!!! help please!!!
PLEASE HELP Part A What inference can be made about the speaker in "The Raven" by Edgar Allan Poe? He is a highly educated man. He is a clergyman. He murdered