tyryyt2
tyryyt2 tyryyt2
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST! If 8 pounds of meat costs $24.36. How much will 14 pounds of meat cost?

Respuesta :

marcosanchez07 marcosanchez07
  • 11-05-2020

Answer:

47.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
MicroDino2007
MicroDino2007 MicroDino2007
  • 11-05-2020

Answer:

42.63

Step-by-step explanation:

24.36 divided by 8 = 3.045

3.045 x 14 = 42.63

Answer Link

Otras preguntas

Leo walks his dog 7/8 mile. He walks his dog 3 times a day. How far does Leo walk his dog every day? Show how you can use repeated addition to solve.
When Peggy Joe was born, her father deposited $2000 in a savings account in her name. At that time the bank was paying 6% interest compounded semiannually on sa
how do you solve this distributive expression -7(1 4x)
i have a few things to answer but i have to ask people for other people opinions describe the groups we are in in society ? is life fair? and what influences m
Identify the following expression as variable o numerical 18+15y-10
Is this right answer ?
what was sylvester stallone's character name in"rambo"
The era of Radical Reconstruction can be seen as a failure because A) it prevented Southern states from holding elections. B) it punished all people in the So
Mark each statement if it describes Babylon during Nebuchadnezzar's reign. A. Natural geographic landforms offered protection from invaders. B. A moat fi
Solve this sequence : 150,_,84_,42,30,_