There are 30 students in Alison's math class. She wants to bring 3 gallons of juice to the end-of-year celebration. If each gallon of juice costs $5, how much will Alison spend? O A. All the information is needed. B. Alison wants to bring 3 gallons of juice. O C. Each gallon of juice costs $5. D. There are 30 students in Alison's math class.