cruz8373738
cruz8373738 cruz8373738
  • 11-06-2020
  • Mathematics
contestada

I need help is it $2.50?

I need help is it 250 class=

Respuesta :

JuniorF53
JuniorF53 JuniorF53
  • 11-06-2020

Answer:

it is 0.40

Step-by-step explanation:

2.00 divided by 5 = 0.40

Answer Link
sabahs sabahs
  • 12-06-2020

Answer: choice 3) 0.40$

Step-by-step explanation:

The question asks for the unit cost for each lemon

so you have to divide 2/5=0.4

Answer Link

Otras preguntas

what advantage did the Gupta empire have over the Mauryan empire
Jacob is preparing a presentation on the health and social advantages of taking up a sport at an early age. Most of the slides in his PowerPoint presentation pr
Please look for the question in the picture.
write 321.51 as word form​
Mark’s canoes rents canoes for $20 plus $13 per hour. You do not want to spend more than $150. For how many hours can you afford to rent the canoe?
Evaluate the expression for x = 5 and y = -1 xy - y =
Which option should be underlined when it is handwritten on a piece of paper? the name of the channel a television show is on the title of a television show the
how do i solve this
which of the following words do NOT describe the life of the mother in the poem mother to son?​
Write something about this picture(10 minute writing)