eldraziking2015
eldraziking2015 eldraziking2015
  • 11-07-2020
  • Mathematics
contestada

if jonny has 3 × 6 amounts of dish soap, how much dish soap does he have?!

a(I dont know)

b(18)

c(12)

d(6)
look up a skit called what's 6×3 before answering. ​

Respuesta :

Lionelwuyichen
Lionelwuyichen Lionelwuyichen
  • 11-07-2020

Answer: 18 (b)

Step-by-step explanation:

3x6=18

Answer Link
terraz07g terraz07g
  • 11-07-2020

Answer:

18

Step-by-step explanation:

you can use a visual for a short answer or organize 3 dots in six groups, count in total

Answer Link

Otras preguntas

How do i does this linear equation in slope form
Find the median of the data. 3,5,7,9,11,3,8 The median is...
Calculate the momentum of a 0. 145 kg baseball being thrown at a speed of 40. 0 m/s
the average cost of 3 books 3:2:5 is $50. How much does each book cost?
i need the angle measurements for each letter in this image
How many grams of potassium chloride is produced with 2.5g of pure potassium (K) react with chlorine gas? How many grams if you started with 1g of chlorine gas?
Which of the following statements about investment interest expense is true? Multiple Choice The interest is allowed as an unlimited above-the-line deduction. T
Which of the following statements is supported by the data on the right? Check all of the boxes that apply. The percentage of the population that claimed Asian
If the equation is further simplified, which equation for a parabola does it become? x2 = 4py x2 = 2y2 2p2 y2 = 4px y2 = 4py.
7. The cost price of a book is $8. Find the selling price of the book if the store's markup is 36%.