cityababynatanah
cityababynatanah cityababynatanah
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

unit rate for 4 boxes for $6

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link

Otras preguntas

The quotient of a number and 5 plus 25 is no more than 45. What are the possible values for the number?
(Converting Between Systems HC) You are helping serve coffee at the community center for the elderly in your town and have a 15-liter coffee pot. Part A: Determ
Complete this working to write 9³ as a power of 3 9³=9x9 SO SO 9³3 x 3 x 3 x = 9³ = 3 where y =
Explain why John Brown's raid on Harpers Ferry caused a firestorm of fear in the South? How did the North react to the raid? How realistic were the South's fear
Which integer has a greater value? -2 or -5?
BRAINLIEST FOR ANSWER Find the uniform acceleration that causes a car's velocity to change from 23.6 m/s to 85.9 m/s in 7.6 seconds.
Answer number 3 please thank you
Why do thunderclouds grow very tall?
Todays heat is just too much to
what is fair globalization ?​