cityababynatanah
cityababynatanah cityababynatanah
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

unit rate for 4 boxes for $6

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link

Otras preguntas

Over one billion people practice the religion of ___ today, which first developed from tbe vedas back in ancient india.
English Rule 2: When a term ends in S, X, CH, or SH add ES
Determine the equilibrium solutions to the differential equation y' = y³ - y² - 2y and determine whether each is stable or unstable. a) Equilibrium at y = 0 is
Please give an example of when a First-In, First-Out (FIFO) rule for queue discipline would not be appropriate. a) Supermarket checkout b) Library book borrowin
RST is supplementary to angle
Compute the partial derivative of f(x,y)=x³y with respect to s where: x(r,s)=√r,y(r,s)=s⁵ ssin(r) your answer should have only the variables r and s in it.
P(a,b) is the mid-point of a line segment between axes. Show that equation of the line is x/a+y/b=2
What synchronizes team member's activities in a way that makes them mesh effectively and seamlessly?
Select the values that make the inequality minus, 5, y, is greater than, 85−5y>85 true. Then write an equivalent inequality, in terms of yy. (Numbers written
A string along which waves can travel is 4.38 m long and has a mass of 148 g. The tension in the string is:a) 14.8 Nb) 14.8 m/s²c) 1.48 Nd) 1.48 m/s²