Reality1 Reality1
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

raexx
raexx raexx
  • 12-09-2016
divide $4 in 8 and you'll get the answer 
Answer Link
randalllll
randalllll randalllll
  • 12-09-2016
$0.50 is the answer to it
Answer Link

Otras preguntas

A while mates with a blavk hen. The offspring is gray color. What is this phenomenon called
You examine the schedule for your favorite soccer team. The team plays 16 games each season. Later, you try recalling that schedule for a friend who likes the s
Explain the three main advantages and three main disadvantages of renewable energy.
T are the major themes expressed in the works of erasmus, van eyck, more, and shakespeare? how was the renaissance in northern europe different from the renaiss
A class consists of 55% boys and 45% girls. It is observed that 25% of the class are boys and scored an A on the test, and 35% of the class are girls and scored
Sulfur and oxygen react to produce sulfur trioxide. In a particular experiment, 7.9 grams of SO3 are produced by the reaction of 6.0 grams of O2 with 7.0 grams
What is the value of n in the equation 1/2(n-1) - 3 = 3 - (2n + 3)?
Please help me..thank you
What is this aspect of TRIPS called?
The width of a rectangle is 6 inches less than it’s length, and the area is 7 square inches. What are the length and width of the rectangle