leilannyperez17 leilannyperez17
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

A class field trip to the bowling alley costs $7 per students. If 412 students attend
the trip, how much money would the trip cost? *

Respuesta :

juicylips229 juicylips229
  • 10-09-2020

Answer:$2,884

Step-by-step explanation:

Answer Link
tavobaegaming
tavobaegaming tavobaegaming
  • 10-09-2020

Answer:

I think the trip would cost 2,884

Step-by-step explanation:

7×412=2,884

Answer Link

Otras preguntas

15+ POINTS!!!: 1.) Describe the process in which large organic molecules such as proteins are made. What other product is formed along with the protein molecule
what are the 3 ways that magma can form
Which of these is an example of feedback?         A. Asking your supervisor to repeat a set of instructions   B. Asking your supervisor if you are doing somethi
Heather is trying to decrease the amount of toys that Oliver has. Originally, he had 55 toys in his room and now he only has 30. By what percentage did Heather
Which is the SI base unit for mass? A. cg B. kg C. g D. mgI think its D
What is the difference between the forelimbs and the hind limbs of a frog
the network instead of life smothering continental movement is referred to as
Find the indirect object in the following sentence. Trevor sent his mother the postcard. a. Postcard b. His c. Trevor d. Mother
How did the noblemen spend their free time in ancient Egypt
The U.S. has advocated strengthening oil embargoes against Iran because _____.