popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

3. Kinectic energy 325, if the mass of this object is calculate it velocity. of a maing objectes 8kg
whats the correct answer answer asap for brainlist
Which element is most common in carbohydrates? O oxygen O carbon O nitrogen O hydrogen
What is the difference in |-3| and -3
Kevin has been swimming since he was five years old. When he didn't make the swim team this year, he thought there had been a mistake. He did well in swimming c
what memory is the giver giving jonas at the start of chatper 15
For a class presentation, Jin develops a model to describe why structural changes to genes affect proteins. He provides two groups of students with instructions
explain why the constitution did not create a national initiative process
What tense is changed in? ​
Give the measure of the following angles. 5. 1. 3. m / DGE m AGF m AGE 2. m / BGC m AGC