yasievelasquez22 yasievelasquez22
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Are the following ratios equivalent?
$3 for 5 pages of stickers.
$15 for 19 pages of stickers.
Yes or no
Answer:

Respuesta :

Mandilawic
Mandilawic Mandilawic
  • 11-09-2020

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A health club charges $35 a month for membership fees. Determine whether the cost of membership is proportional to the number of months. explain you reasoning
if the force of friction is acting on the sliding crate is 100 N how much force will be applied to maintain a constant velocity? what will the net force be acti
What cause Napoleon to pull his troops from Spain
Which number will have the same result when rounded to the nearest ten or hundred A-97 B-118and5 C-179 D-5091
Which structure is the boundary between a living cell and its environment
Write in factored form: 13x - 26
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
students at hammond middle school are raising money for the end of the year school party. they decide to sell roses for valentines day. they also need $60 to bu
The buffet restaurant charges $3.25 for the first pound of chicken salad and $2.85 for each pound thereafter. If y represents the total cost and x represents th
815 gal/h ~ Qt/sec Convert this unit rate