ingrid84 ingrid84
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 5 candy bars cost $3.00, how much will 2 candy bars cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2020

wait nvm

one candy bar costs 0.60 cents

multiply this number by 2 and get $1.20

Answer Link

Otras preguntas

Aiden makes 12 bracelets on Monday. He makes 8 more bracelets each day from Tuesday through Thursday. How many bracelets does aiden make on friday
What are the roots of the equation x^2+4x-16=0
What is the product in lowest terms? 5/6 x -8/15 A. -8/9 B. -4/9 C. -1/3 D. -1/7
What is the sum of 2.5 and 1.9
Which of the following is a main difference between history classes in the U.S. and Mexico?
Spain and its Italian allies beat the Ottomans in the Mediterranean in which battle? a. Battle of Hapsburg c. Battle of the Ottomans b. Battle of Holland d. Bat
5 less than a quotient of a number y and 2
What is the name of Percy Jacksons Sword? What is Grovers greatest fear?
Evaluate A2 for A = 2.3.
To make sure your reader remembers the point of your essay, which of the following is most important? A. The ending B. The order in which you present your idea