Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

Please I really sure do need the help on this
(3a) (a^-3) please help I'm very confused if possible please show your work! <:D
Find equations of the line that is parallel to the z-axis and passes through the midpoint between the two points (0, −4, 9) and (−8, 5, 1). (Enter your answers
Can someone help me with the ones that aren’t done
Which of the following BEST corrects the error in this sentence: The boy set a Pokemon card next to his friend's pile of cards, he was hoping to win the game. Q
Which of the following applied Durkheim’s theory of anomie to explain crime rates among African Americans after the abolition of slavery in the United States?
How does Tenzing Norgay introduce the events of "The Dream Comes True"? A) Norgay begins by explaining how he and Edmund Hillary met and became friends. B)Norg
how many millimeters in a centimeter
Describe what lines of latitude measure and what do lines of longitude measure?​
For any nonzero real number a, the __________ of a is 1/a A. integer B. whole number C. multiplicative inverse D. absolute value