coachwallsisdabest coachwallsisdabest
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

$2.50 per 5 cans, find the price per can.

Respuesta :

EZ020212007
EZ020212007 EZ020212007
  • 13-10-2020

Answer: 50 cents per can

Step-by-step explanation: you do 2.50 divided by 5

Answer Link
susinlopez2005
susinlopez2005 susinlopez2005
  • 13-10-2020

Answer:

50 cents per can

Step-by-step explanation:

use a calculator and divide 2.50 by 5

Answer Link

Otras preguntas

The plasma membrane has a double layer of phospholipids with _____ dispersed throughout. A. carbon B. phosphorus C. fats D. proteins
How did nationalism, imperialism, and militarism help set the stage for World War One
Does frog have lip and do they have teeth if they do what is the teeth called
what is greater 7/10 or 3/6? please show work
which of the following enclose their DNA in a nucleus?
a good sentence with word genuine
Latasha made 128 ounces of punch.How many cups of punch did Latasha make?
write a decimal equation that has a product of 3.15 (do not use 1as a factor). plz help
Four students spent $12 on school lunch , At this rate , Find The Amount 10 students would spend on the same school lunch ?
what is the estimate for the question 308.3 ÷ 15