2027awhite96 2027awhite96
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

The grocery store is sell bananas for $0.35 per pound. How much will Aaliyah pay for 3.6 pounds of bananas?

Respuesta :

geogao
geogao geogao
  • 10-11-2020

Answer:

1.225

Rounded: $1.23

Step-by-step explanation:

3.6* 0.35

Answer Link
bugbear0stweet
bugbear0stweet bugbear0stweet
  • 10-11-2020

Answer:1.26

Step-by-step explanation:

multiply .35 in to 3.6

Answer Link

Otras preguntas

S=L-rL solve for r how do you solve this equation
name the place value to which number was rounded 0.546 to .055
In which of the following is the danger of saltwater intrusion the greatest? A)water supplies near industrial areas B)underground water supplies in farming area
Which two statements correctly identify the effect that a switch in narration from third-person omniscient to third-person limited has on a story? The switch in
write two other forms 80+7+0.9+0.03
sherman has 3 cats and 2 dogs. he wants to buy a toy for each of his pets. Sherman has $22 to spend on pet toys. how much can he spend on each pet? write your
The Grand Canyon, pictured, was created over millions of years as the Colorado River cut through the land. What is this process called?
What is the product? 6.4(-3.7) -23.68 23.68 11.84 -20.48
How are the terms difference, sum,quotient and product alike?
Which answer best summarizes the benefit of slaves to a typical colonial family? After initial costs, families could profit from a lifetime of free labor. A c