melissaflsk melissaflsk
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

An exercise class cost $9.00 per class. Seven students are planning to take 12 classes. How much will the students pay in all?

Respuesta :

kyemoorr kyemoorr
  • 10-11-2020

Answer:

108 dollars

Step-by-step explanation:

just multiply the numbers together

Answer Link
mariyammuzni0mailcom
mariyammuzni0mailcom mariyammuzni0mailcom
  • 10-11-2020

Answer:

108 rp

Step-by-step explanation:

one class cost 9

9×12=108

Answer Link

Otras preguntas

in hard times, what is charles dickens purpose in describing the scenes setting as "a plain, bare, monotonous vault of a schoolroom? answer
585=5x^3 solve for x
The ________ refers to the ability of an instrument or tool to accurately measure what it is supposed to measure.
Find an equation for the line that passes through the point (5, −7) and is parallel to the x−axis.
If a student solves 5 problems in 10 minutes what is the proportional constant
There are 252 seats in the planetarium. Some seats are on the first floor and there are 76 seats in the balcony. How many seats are on the first floor? A. 176 B
Write a fraction that is less than 5/8 and has a denominator of 8
Any food providing 10%-19% of the daily value for a nutrient in one serving is considered to be a _____ source of the nutrient.​
As suggested by president john. f. kennedy, the consumers’ right to be _____ states that consumers should be assured that the goods and services they purchase a
What do Muslims believe in