jrjdbjdbdbcehwceh17 jrjdbjdbdbcehwceh17
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Victoria bought 15.6 pounds of paintballs. all together, the balls cost $35.99 . About how much did the paintballs cost per pound ?

Respuesta :

finessinmaya
finessinmaya finessinmaya
  • 10-11-2020

Answer:

Im not sure if this is 100% right but i think its 0.43 per pound

Answer Link
gflatt2004 gflatt2004
  • 10-11-2020
I believe it’s 2.30 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Veteran"s Day informational paragraph .
What are 5 consecutive even integers that add up to 0
Please help me! If you answer first, you will get 44 points!!! I don't care if you use a calculator.
What's 23/4 on a number line?
consumer math help!!!??????? Pic attached
How do you identify a slope and y-intercept of the line with the equation of y=7x+8?
what are 5 consecutive odd integers that add up to -65
What is answer to -7b=-4
SOMEONE PLS HELP They saw him marching out of camp, but they did not see the instant and terrible transformation which took place as soon as he was within the s
what is the size range of a eukaryotic cell