Ogpatrica
Ogpatrica Ogpatrica
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

7. You bought three erasers and a magazine for $6. You spent a total of $18. How much did
each eraser cost?

Respuesta :

monicaloza53 monicaloza53
  • 11-11-2020

Answer:

each eraser cost $4

Step-by-step explanation:

Answer Link
jjhbhbyjbbgjmv jjhbhbyjbbgjmv
  • 11-11-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line represented by the points in the table?
Graph the line. x = 3
What are barriers to decisions?
What does a 9-1-1 operator do? 1. answer the phone when we call about an emergency and sends help 2.help animals when they are sick 3.bakes yummy cakes and coo
20 points help please <333.
-5 2/3 - 1/6 please help
How many times larger is 1 x 106 than 5 x 10-5?
(REPEATING DECIMALS) do part A and B please
3 is what percent of 5?
T-shirts cost $12 each and masks cost $8 each. If a is the number of t-shirts bought and b is the number of masks bought, then the cost for 'a' shirts and 'b' m