briannalewis1002
briannalewis1002 briannalewis1002
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 382 blocks that cost 44$ how much would it cost for 1 block​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-11-2020

Answer:

Im pretty sure the answer in $8.70

Step-by-step explanation:

All you have to do is 382 divided by 44

Answer Link
iceshadow84
iceshadow84 iceshadow84
  • 11-11-2020

Answer:

about 0.12 cents dollars or 12 cents.

Step-by-step explanation:

I divided 44 and 382. Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Please help me! Thank you to the people helping me btw i rlly appreciate it.
You are shopping for the youth recreation teams in town. A softball costs $6 dollars and a baseball costs $3. The total amount spent on softballs and baseballs
Which sentence has 1 independent clause and 2 dependent clauses? A. I went to the store yesterday. B. I went to the store yesterday, and I bought milk. C. I we
Please help ASAP ASAP please
Y-5x=3 solve the equation for y
What do you notice? Why did does this happen
So my English teacher gave us this project and we had to invent something and I came up with a jacket that adjusts to any type of weather and I dont know what t
What’s the main difference between “indirect Imperialism” and “direct Imperialism”?
Please help!BLANK is the maltreatment of a person toward a negative goal.
I NEED HELP PLZ I WILL GIVE THANKS AND BRAINLIST