neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Please fill in the blank to complete the command if you were talking to a friend. Don´t go to the new restaurant. No ______ al restaurante nuevo.
help ppppppppppppllllllllllllllllsssssssss
Which equation has the same solution as c^2+6x+1=0
which minor party’s role in the 2000 presidential election contributed to the defeat of the democratic party candidate?
Would natural gas be considered a nonrenewable resource? who or why not?
The diagram shows an original sequence of DNA and then a mutated sequence of DNA Original : AT, AT, AT, CG, CG, CG, GC, GC, GC Mutated : AT, AT, AT, CG, AT, CG,
In a short answer, what is the difference between haploid and diploid?
What are the unscramble words
(NEED HELP ASAP) The purpose of antitrust law is to A) support efforts of companies to take over others B) discourage competition in certain markets C) f
what did the islands of the caribbean form from? skeletons sand storms soil erosion volcanoes