nicholasjk17
nicholasjk17 nicholasjk17
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Whoever answers correctly gets brainlist.

Whoever answers correctly gets brainlist class=

Respuesta :

aj1749
aj1749 aj1749
  • 12-11-2020

Answer:

1.- 4/5 + 5/12= 1  and 13/60

2.- 5/6 + 6/12= 1 and 1/3

3.- 1/3 + 2/6= 2/3

4.- 7/8 + 8/10=  1 and 27/40

Answer Link

Otras preguntas

rap music to hype up on bus to game
Jasmine's turtle weighs 53 ounces. What is the weight of her turtle in pounds and ounces?
What's the value of 1/4 - 7/6
A loaf of bread costs $4.00 today. The same size loaf cost 20 cents in 1955. What percentage of today's price did someone pay for bread. Explain your thinking.
Yo can someone help me out
guysss please help it’s due at 3:00 pleaseeeeee
Jane wants to add chocolate chips to her trail mix. A 3-pound bag of chocolate chips costs $3.22. What is the unit price? A $1.07 per pound B 1.07 pounds C$1.07
3(7/5x+4)-2(3/2-5/4x) whats the simplified version A -39/5x-11/2 B 67/10x+9 C 3/10x+5/2 D 15+76/10x ILL MARK BRAILLEST GUYS
what's the slope of the line shown
PLEASE HELP ME!!!!!!!