deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

Digeorge symdrome is characterized by a craft palate immune deficiency and development issues. Which chromosmal changes causes it
Find slope and y-intercept given an equation in standard fornm 3x-6y=12
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! The explicit rule for a sequence is given.
Who gives the US Government its Power? with Term & Example?
If a singer’s songs transcend musical genres, can you classify them as either country or rock?
melanie read 45 pages of a 100 page book.her sister read 1/2 of a10 page book, who read a greater fraction
The slopes of the mountain are covered with trees.
a manor was a large estate owned by a
Samantha had 500 jars of slime 30% green 25% clear and 15% purple the rest of the jars of slime were blue how many jars were blue
What was the main message of the Monroe Doctrine