kaleedutra
kaleedutra kaleedutra
  • 10-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of nuts for $33. How much would it cost you to buy 7 cans of nuts?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 10-10-2016
33/12 = 2.75 per can

2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
Answer Link

Otras preguntas

Which sides and angles of the triangle are congruent
In poor weather , you should ___ your following distance.
How many states did it take to ratify the bill of rights
What payment option is not accepted online
is 0.678 a rational number? A. Yes B. No pls help really quick
Read the excerpt from part 3 of "An Occurrence at Owl Creek Bridge." His neck was in pain and lifting his hand to it found it horribly swollen. He knew that it
explain the reaction of metals with water.​
Need an answer to this
The amino acids join together and form a chain. What is this chain called?
The element Ag has how many protons? 47 106 87 61 108