kitawa27 kitawa27
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

1lb of bananas costs $0.64. what is the cost of each. describe the strategy

Respuesta :

jackt3 jackt3
  • 06-01-2017
a lot of bananas is the answer 
Answer Link

Otras preguntas

If you know that a rectangular prism has a length of 156 m and a width of 192 m, can you find its volume?
What can you tell about the mean of each distribution? (Please hurry!!)
Please select the word from the list that best fits the definition A(n) ______ is a substance that cannot be broken down into other substances.
Help if can give all answers
Solve for n: c= 6n−5g /11t
PLEASE HELP! There is a picture below that explains everything! I reward brainliest!!!!!!!!!!!!!!
​ann is so terrified of fire that she cannot light a match or even enjoy dinner by candlelight. ann is most likely suffering from
In efgh, find the measure of gfh
A food web illustrates a squirrel eating a nut. What is the role of the squirrel in the food web? A. Decomposer B. Producer C. Primary consumer D. Secondary co
Which of the following is a clarifying questions? A. How can we come to an agreement on this topic? B. Why do you keep disagreeing with me? C. What exactly do y