amanda6pandas amanda6pandas
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

please please help me:) thank you so much<3

please please help me thank you so muchlt3 class=

Respuesta :

sumsummitt
sumsummitt sumsummitt
  • 10-12-2020

Answer:

14.25$

Step-by-step explanation:

9.5 divided by 2 is 4.75, multiply it by 3 and its 14.25

Answer Link
SAVAGEFL3X
SAVAGEFL3X SAVAGEFL3X
  • 10-12-2020

Answer:

14.25$

Step-by-step explanation:

2 bags of cat food costs $9.50. 9.50 divided by 2 equals 4.75. Then multiply 4.75 by 3 and you get $14.25

Answer Link

Otras preguntas

If you were to interpret the odyssey through an analytic point of view, what would your interpretation be of its authorship?
DUE YESTERDAY PLS HELPP :(
HIGHSCHOOL GEOMETRY HELP NEEDED ASAP EZ POINTS!
* With Example give the meaning C7 folleruing Development​
on january 1, the township defeased in substance $400k of bonds that had been issued years earlier to construct the bridge. the bonds had been issued at par. to
6. How does the author expand his argument in paragraphs 7-8? After I have said all this, I am sure you are still ready to respond, in effect, “Yes, yes - but
What is the concentration of a 600 mL solution that contains 250 grams of iron (II) chloride?
w = x[tex]x^{2}[/tex] -
couse questions can be worth more or less (including Read this sentence from paragraph 8 of the passage. Kayla has also come to think of the café owner as a men
Make a list of who you believe is your neighbor in a sense Jesus meant it