adrianatownsend3571 adrianatownsend3571
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter, someone bought 2.5 pounds of turkey for $26.25. How much
will it cost per one pound

Respuesta :

lollol
lollol lollol
  • 10-12-2020

Answer:

$10.50

Step-by-step explanation:

26.25 / 2.5 = 10.5

Answer Link

Otras preguntas

Help plz I'll up-vote u Which sentence is interrogative mood? A. My teacher wants me to consider joining the advanced journalism class next spring. B. As lon
I knew I could never let Mom hear the messages, because protecting her is one of my most important raisons d’être, so what I did was I took Dad’s emergency mon
An object accelerates at 5 m/s2, over a 3 second time period to a final velocity of 20 m/s. What is the initial velocity?
Which of the following is an example of adapting messages to others? a. attending a sign language class b. a student reading a passage to the class c. a counsel
What is another way to write 250,000 ml?
What happens when you inhale? Answer quickly please!
Alf lifts weights vigorously for 25 minutes. A few hours after exercise, he notices that his muscles are sore and slightly swollen. His muscle cells have exper
Axons of ganglion cells form the optic tract. these fibers synapse in the ________.
Every time Siobhan plays tennis, she does great until her opponent sends the ball in an unexpected direction. Then she has trouble deciding where to go, and her
How do you round $0.24 to the nearest cent?