Tiee1 Tiee1
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Dylan buys 3.2 pounds of grapes for 2.56. What is the price per round of the grapes ?

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 10-12-2020
2.56/3.2 = 0.8
Answer: $0.80 per pound
Answer Link

Otras preguntas

• probability that a student is a high school junior is 0.47 • probability that a student is a high school junior and owns a car is 0.14 What is the probabilit
what is solar wind i ask that you help me
Both anorexia and Bulimia can be treated by??? A) specific medications targeting eating disorders B) psychological therapy C) dieting D) personal trainers
Someone please help me with this
why are the majority opinions of the supreme court so important?
A principal amount of $600 is placed into a bank account compounded continuously at 3.5%. How long does it take for the amount to reach $1000?
what action did president bush take in the war on terrorism
What unique view of democracy did Franklin express?
what was the phrase used by churchill to describe the division of east and west europe after ww2
Solve S = 2ab + 2bc + 2ac for b