msalexiamarie09 msalexiamarie09
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Amy needs ribbon for a craft project. She buys 14 yards of ribbon for $2.09 per yard. What is the total cost of the ribbon for her project?

Respuesta :

taknightsmall26 taknightsmall26
  • 10-12-2020

Answer:

16.09

Step-by-step explanation:

i really dont know

Answer Link

Otras preguntas

ill give brainliest if your correctttt
The Gunger Games Part 1 Discussion Questions *5 sentences for each*Why doesn't Katniss want to get close to any of the tributes, including Peeta?​
What did the employees call the mill after a 10 ft wall was built around it just months before the contract negotiations began?
im much dum and i need help plz. -_-
Martin is selling chocolate bars for a fundraiser. His goal is to sell 500 chocolate bars to win the top prize. He can sell 11 per hour by standing in front of
What Did The Acorn Say When It Grew Up?
A pair of boots were priced at 165.00 how much are they after a 35%,20%,and 10% discount?
pls picture is very easy help pls
13. Explico de qué manera se reflejan en este texto las siguientes características de los mitos: .
What wind systems do aircraft frequently take advantage of to fly more quickly?