abbieroses
abbieroses abbieroses
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost?
A) $0.02
B) $0.05
C) $2.00
D) $0.50

Larry paid 320 for 64 ounces of milk How much did each ounce cost A 002 B 005 C 200 D 050 class=

Respuesta :

gamnonsowney657
gamnonsowney657 gamnonsowney657
  • 10-12-2020

Answer:

the answere is $0.05 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

If an ant crawls 1 meter in 25 seconds, what is the ant’s speed?
What is the value of this please help
can anyone help me with this problem ?
3/7 of what number is 9? How am I suppose to figure this out?
What does W = too Please help
a recipe calls for cookies for 3 1/4 cups of. sugar.amy already puts in 3 1/9 cups.how many more cups does she nees t put in
the formula for the surface area of a pyramid is: SA=1/2LP+B . which equation solves formula for p
What is the value of this please help
How do you write 7,330,968 in expanded form
Waves A and B have the same speed, but wave A has a shorter wavelength. Which wave has the higher frequency?