benilsonlumani710 benilsonlumani710
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs $9.

Respuesta :

PikachuDenkiUwU
PikachuDenkiUwU PikachuDenkiUwU
  • 10-12-2020

Answer:

Divide 9 by 15.

9/15= 0.6 add a zero to make it money so its 0.60

Each cookie costs 60 cents.

I solved for what it costs for 1 cookies

Answer Link
tagoddard
tagoddard tagoddard
  • 10-12-2020

Answer:

9/15= 0.60

each cookie costs 60 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Some humans exhibit piebald spotting: patches of skin that lack pigmentation. The condition results from the inability of pigment-producing cells to migrate pro
what is 3/4÷1/2? 2/3 1 1/4 1 1/2 3
help please urgent please​
What is the degree of the polynomial? 5x6y3z5
Speed of a train is 5m/s, find its value in km/hr.​
Please help me:) I don’t know what to do
1. Which expression is equivalent to 3-9? a. 3 + 9 b. -3 -9 c. 3 + (-9) d. 3 - (-9)
What group of people began to build the world’s first cities and develop the first civilizations? Sumerians Babylonians Egyptians Romans GIVING BRAINLIEST TO CO
according to this diagram, what is sin 22
Please help I am more d u m b this time