Joaquinmorales4680
Joaquinmorales4680 Joaquinmorales4680
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

A box of little hug fruit barrels cost $3.49 for 20 juice barrels. What is the cost per juice container

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-12-2020
0.17 cents if im reading this right
Answer Link
swxq5nm8uc
swxq5nm8uc swxq5nm8uc
  • 10-12-2020

Answer:

.17 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Arnold had difficulty recognizing that bullfighting was a sport because it failed to resemble his ________ of a sport.
Which of these statements could BEST describe the differences between the electron transport chain in cellular respiration and photosynthesis? A The electron tr
Evaluate the expression for x=2 and y=4 16x0 + 2x2 • y-1
Consider the following proportion: 2 7 = 12 x Use cross products to write the equation: 2x = 84. What is the value of x?
Please helpppp me step my step all the wayyy Carla and Diane Bought identical suit cases at a different stores. Carla’s suitcase originally cost $75 and was dis
Rabbits and sheep both graze on shrubs, grasses, and other plants. The sharp rise in the population of rabbits in a region may result in a shortage of plants fo
CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!! Calculate the closing price of a bond that has a face value of $1,000 and is closing at 101 7 8 percent of the face value. O
Can anyone help out with this question? I'll mark as brainliest Thankyou. ​
plzzz help?????????????????????
A sentence that shows strong or studden feelings.