iokocisd iokocisd
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The farmers market sells bananas for $0.64 per pound. What would be
the cost of 1 3/4 lb of bananas?

Respuesta :

ecoccionitti
ecoccionitti ecoccionitti
  • 10-12-2020

Answer:

1.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sandy builds this shape of four congruent triangles using clay and toothpicks. The area of each triangle is 17.6 cm², and the height of the shape is 5.2 cm. Wha
There are 126 crayons in a bucket. A teacher puts 144 more crayons in the bucket. How many crayons are in the bucket now?
If f(x)=2x^4-3x^3+2x^2+x-3, explain how you know that the equation f(x)=0 has at least one real root between x=1 and x=2
What Info is required
How do you add tax to an equation
I need help I think I am wrong but I will still like the answer Don’t mind what I put
what would be the dna base triplet of uug​
according to the video of the life cycle of a plastic bottle what’s one way we can reduce plastics impact on the environment
How do you start an Love essay​
How do I graph this? In picture below please include the graph