leannszn leannszn
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Katie buys 4 packages of cookies for $16. In each package of cookies there are 2 cookies. How much does it cost Katie for one cookie?

Respuesta :

kathryn63
kathryn63 kathryn63
  • 11-12-2020

Answer:

$2 each cookie

Step-by-step explanation:

4 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me?!!!!!
which equation includes the minimum or maximum of f as a number that appears in the equation?
Given ax^+bx+c=2(1.2x+0.3)(x-0.5)+(0.5x^+2.5x-1.3). What are the values of a,b, and c?
Could someone please help me
If a+b/a−b =c, find the following. 4(a+b)/2(a−b) 3a+3b/2a−2b (a+b)^2/(a−b)^2 a−b/a+b 2a−2b/5a+5b
Please find the value of the expression below.
Please tell me the answer for this please!!!!!!!!!! Thanks so much
Please I need help!!! Mr. weber ran 5 miles in 33 min. How fast can he run 26.2 miles?
Select Parameter or Statistic to classify each statement.
a spiral spring of natural length 10.0cm has a scale pan hanging freely in its tower ends . When an object of mass of 20g is placed in pan ,its length becomes