mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.

Respuesta :

laurenalexa34 laurenalexa34
  • 11-12-2020
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Which word correctly completes this sentence? Aujourd’hui il fait froid, mais demain il ___________ beau. A. sera B. neigera C.
Read this sentenceIn our science experiment the compound was too strong so we diluted it by adding water.What antonym context clue helps find the meaning of dil
Mia is taught to go to sleep when the light is turned off. However, for many months Mia no longer falls asleep when the light is turned off. Later, Mia begins t
Give at least two examples of actions protected under the privileges and immunities clause
7. she/any mistakes/not make8. he/again/this year/change/jobs9. what/you/with my book/do?10. you/any/read/good books/lately?​
How do you convert improper fractions to proper fractions
6 to the power of -2 over 2 to the power of 4
How do people adapt to where they live?
Jamaica Corp. is adding a new assembly line at a cost of $8.5 million. The firm expects the project to generate cash flows of $2 million, $3 million, $4 million
In one section of a material, the cross-sectional area is 1.7 cm^2 and the temperature gradient is 80 °C/m. If the same rate of heat transfer occurs in the same