sophiajanellesanchez sophiajanellesanchez
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, If necessary.
$290 for 12ft

Respuesta :

lbullins77
lbullins77 lbullins77
  • 11-12-2020

Answer:

24.17

Step-by-step explanation:

Answer Link
crystivia
crystivia crystivia
  • 11-12-2020

Answer:

$24.17 per feet

Step-by-step explanation:

290/12=24.1666...

24.16666 rounds to 24.17

Answer Link

Otras preguntas

Who can call a special session of congress
Which statement best completes the diagram?
What part of Dalton’s atomic theory was later proved to be incorrect?
What is -a^-2 if a = -5? (PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST!!!)
How are changes in energy and matter related
HELP WILL BE REWARDED AS THE BEST
What is the product? (2x-1)(x+4)
How did granville woods improve the telegraph
Otto von bismarck is important in german history for
Need Heelppp on this question..