samanthalully3 samanthalully3
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 what cost per apples

Respuesta :

tawww
tawww tawww
  • 11-12-2020

Answer:

65 cents

Step-by-step explanation:

4.55/7=.65

Answer Link

Otras preguntas

Which presentation software element can you use to control the speed between slides in a presentation? a. slide layout b. video c. animation d. transition
Kim and her two brothers each use 1 1/2 cups of milk for breakfast. How many fluid ounces of milk do they use in 4 days?
Glucose is not able to pass through a semi-permeable cell membrane. If the cells need sugar to make ATP and carry out cellular processes, how does the sugar get
Que tienen en común las obras arquitectónicas más bellas del mundo???????
volenteers at an animal shelter divide 132 pounds of dry dog food equally into 16 bags how many pounds of dog food did they put in each bag
How did Egypt lose control of Kush?
The __ is responsible for determining the frequency of vibration of the air column in the pool with in a wind instrumen . A. Type of reed use . B. Effectiv
In the election of 1912, Theodore Roosevelt ran for a second term as president because he was dissatisfied with the way the country was being lead b
health help please!! 5. Describe the effects of bullying on both the bully and the victim of bullying. 6. Select one strategy for preventing or reducing violent
6 containers of yogurt cost $4.50. How much do 8 containers cost?