kiradressler2008 kiradressler2008
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Judy bought 12 roses for
$36. Jackie bought 20 roses
for $80. Which is the better
buy?

Respuesta :

MrRoboMan
MrRoboMan MrRoboMan
  • 11-12-2020

Answer:

judy had the better buy

Step-by-step explanation:

Answer Link
werdtyguhjknb
werdtyguhjknb werdtyguhjknb
  • 11-12-2020

Answer:

I would buy the ones Judy has

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please answer asap question in attached file
A swimming pool is being filled ata rate of 15 pints per minute. How many gallons per hour is this?
mario ordered a pizza for dinner when it arrived, mario quickly ate 1/8 of the pizza.while mario went to go get napkins, his pet poodle ate 1/3 of the pizza. a.
whats the difference between integrity and probity?
Why were Delaware, Maryland, Kentucky, and Missouri considered border states during the Civil War? a. because they had boundaries on the ocean b. because they
Smoking marijuana can be as unhealthy as smoking cigarettes and ___________ a. can cause cancer. b. results in "smokers breath." c. can lead to premature agi
a skydiver is falling 176 feet per second. how many feet per minute is he falling?
Which of the following is NOT true about the Homestead Strike? a. Several workers and detectives were killed during the strike. b. The workers went on strike be
Suppose you earn $6 per hour at your part time job what will your new rate be after a 2.5% raise
whats 815 gal/h= qt/sec