GCurrier2511
GCurrier2511 GCurrier2511
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the price per pound of watermelon?
A. $0.25
B. $0.75
C. $1.40
D. $7.50

What is the price per pound of watermelon A 025 B 075 C 140 D 750 class=

Respuesta :

penelopek1106
penelopek1106 penelopek1106
  • 12-12-2020
The answer is A $.025
Answer Link
daniyal04
daniyal04 daniyal04
  • 12-12-2020

Answer:

B. 0.75

Step-by-step explanation:

this is what I think cuz the graph at 1 is 0.75

Answer Link

Otras preguntas

find the perimeter of pqr this is geometry!
When gas molecules collide with other gas molecules or the walls of a container, does it affect their speed?
Calculate magnetic moment of a divalent ion in aqueous solution, if the electronic configuration is [Ar] 3d5 .
Mia has filled 34 of the fish tank with water. If the tank holds 32 gallons, how many gallons has she put in the tank?
the average of 6 members to 2 8 9 x 7 and 12 is 7 find the value of x​
Solve the equation: 1/3 (x + 1) + 2x = 2
Can someone pls help me
if there is not crossing over,tha gametes are
Please help and explain.
Find a formula for a geometric sequence that begins with 11, -33, 99