Slimebih249 Slimebih249
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you made 3 lawns and made 25.50 how much per lawn

Respuesta :

Sumikkogurashi
Sumikkogurashi Sumikkogurashi
  • 12-12-2020

Answer:

$8.50 per lawn

Step-by-step explanation:

25.50/3 = 8.50

Hope this helps!       :3

plz mark as brainliest!

Answer Link
nundhusb
nundhusb nundhusb
  • 12-12-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

25.5 divided by 3 is 8.5

Answer Link

Otras preguntas

What are newtons laws and their description
.........................................
solve for the following inequality: -3x+4>19
If two angles are complementary and one angle is 89º what is the measure of the other angle?
what are the pro and cons of pollution
What is the correct answer?
Determine side x. Round to the nearest unit. 20 9 12 5
What are the most relevant cultural values affecting the consumption of each of the following? Describe how and why these values are particularly important. Mi
Help please and thank you
PLEASE HELP! I feel horrible and I'm crying so hard right now. This is due.