Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

The pack of 300 markers has a cost of $14.00. What is the UNIT COST for the markers? In other words, how much does each marker cost?

Respuesta :

Teryyy
Teryyy Teryyy
  • 11-01-2021

Answer:

04

Step-by-step explanation:

14/300=0.04

Answer Link
elizabethfriedson elizabethfriedson
  • 11-01-2021
$0.46 because $14.00 divided by 300 is 0.46
Answer Link

Otras preguntas

number 3?????????????????
i need help with this its due tomorrow
In what ways do school officials take on the role of parent during school hours
Phil collected 60 eggs and sold 44. He wrote down that he sold 0.44 of the eggs. Did he write the decimal correctly?
What is (3,-3),(8,-2)slope
Marco has 1 3/4 pounds of potato salad. How many 1/8 pound servings can he make?
both strips are the same length using the models explain why one two equals four eightsa one 1/2 strip is the same length as 1/8 strip b four 1/2 strip are t
What role did feudalism play in medieval Europe? A. It established the Ten Commandments as the basis for all laws. B. It guaranteed that all Europeans had
12n^2-11n+2=0 please help
1. 500 yards=how many inches? 2.7000 pounds= how many tons?