aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

How long did it take for the mongols to create the largest land empire?
A young man has been diagnosed with hemophilia, and the nurse is planning his discharge teaching. the nurse knows to include what in her discharge teaching?
The increase in a person’s body temperature T(t), above 98.6ºF, can be modeled by the function T(t)=4t/t^2+1, where trepresents time elapsed. What is the meanin
How did his experience with the Fletcher Henderson band help Armstrong musically?
What does the primary conflict over the insurance check most reflect? A. The struggles that African American families had to endure while living in white neighb
What feat was accomplished by Ferdinand Magellan? He discovered the Cape of Good Hope. He discovered the Florida Territory. He circumnavigated the earth. H
CHECK MY WORK (I chose C)
Which is the best description of how a scholarship differs from a federal education grant?
What historical events gave rise to athens establishing democracy for its citizens?
The nurse is admitting a client to the emergency department with symptoms of posttraumatic stress disorder (ptsd) after being in an earthquake. which findings s