cottencandywindex
cottencandywindex cottencandywindex
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of strawberries cost $12. Complete the table showing the price of different amounts of strawberries at this rate.

Respuesta :

laciconner4 laciconner4
  • 13-01-2021

Answer:

12÷3=4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

MULTIPLE CHOICE--- Read the quotation, and choose the answer that best explains the cultural or social function of the passage. HAMLET. Never make known what y
Which summarizes the outcome of the Supreme Court case of Worcester v. Georgia? A. Georgia won its case, but the Cherokee remained on their land. B. The Chero
how did the Israelite religion develop
At what point in its motion is the kinetic energy of the end of a pendulum greatest? At what point is its potential energy greatest when it's kinetic energy is
the total length of three boards us 7/8 off a yard. the length of two of the boards are 1/4 of a yard and 3/16 if a yard.WHAT is the length of the third board?
Jill measured the length of her eraser. She wrote 5 on her paper without the unit. Which metric unit of measure should Jill include?
Why can we still see craters on the moon even though they were formed by ancient meteor collisions?
Which was a precedent set by George Washington in his first term as president? A. He appointed a cabinet of advisers. B. He created the first political party
What is a way the skin helps to maintain homeostasis?
What are Jim Crow laws?