madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

Based on the graph above, which percentage of the US population held most of the country's wealth between 1983 and 2004?
640 - 40 = A.600 B.640 C.360 D.784 answer and you will get 45 points if you get correct and used paper and pencil.
A hockey puck slides with constant velocity. Which claim about the forces acting on the hockey puck must be true? Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A
Which best describes the issue central to the philosophe movement? O social equality O poverty O deism O women's rights
-5x - 12 + 8x - 8 Your answer
If your friend had Antisocial Personality Disorder would you still be friends with them?
4. The signers of the declaration of independence knew that their announcement could mean war with powerful, well-equipped Britain. In your opinion, why isn't t
how many minutes (min ) are in 2 hours?
Observations _____. are the final steps of the scientific method always come before questioning can only be made using special equipment are made using the five
general knowledge question in World Cup which player super hit six sixes your options are 1) Mahendra Singh Dhoni 2) Sachin Tendulkar 3) Virendra Sehwag 4) Yuvr