Nenettecar4654 Nenettecar4654
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost of five boxes of pasta is $13 there is 12 bucks each box of pasta goes the same amount?

Respuesta :

Gdb1526 Gdb1526
  • 10-02-2021

Answer:

1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

10. Susan (can / move / not) _______________ into the new house if it (be / not) ________________ ready on time.
Help please with my geometry
Your little sister, who is 14 years old, has been extremely emotional lately. She's moody and generally unhappy. From your developmental psychology class, you k
Question A 2018 Olympic gold medal has a mass of 586 grams. What is the mass of a 2018 Olympic gold medal in hectograms? (1 hectogram = 100 grams) O 0.586 O 5.8
2 S B nswer these questions What is backbone?​
A technique that uses data that is labeled to train or teach a machine. Reinforcement Unsupervised Supervised
Is -2/7 a natural number whole number integer rational number irrational number or real number
answer of this all questions plz ​
Scientific laws attempt to explain nature True False
Please I need help with the corrections :( 6. Clean the house: my translation: Limpiar la casa teachers messahe: Limpiar is the infinitive. What is the command