josukescrunchyhair
josukescrunchyhair josukescrunchyhair
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel paid $25.50 for three t-shirts. What was the unit price of the t-shirts?

A:$7.65 per shirt
B:$8.05 per shirt
C:$8.50 per shirt
D:$9.50 per shirt​

Respuesta :

arabella8
arabella8 arabella8
  • 10-02-2021
C: $8.50 per shirt $25.50/3
Answer Link
harrisonalexist
harrisonalexist harrisonalexist
  • 10-02-2021

Answer:

C

Step-by-step explanation:

You do $8.50 Times 3 to get $25.50

Answer Link

Otras preguntas

true or false the difference between consective perfect square numbers is always odd
Concentration differences cause ionic imbalances that polarize the cell membrane.
Write a plan explained how you can reduce small you may want to include a timeline or flow chart show the steps of the plan in time it will take to implement th
What units are used to measure temperature on the moon? helpppppppppp
Solve the problem given below
Which of these is an uncontrollable risk factors for disease
The reacttimes data set has 50 observations of human reaction times to a physical stimulus. The reaction times are named times and arranged in increasing order
this property of water helps make it the universal solvent? solvency or polarity?
Geographically, many americans have been moving to small cities located beyond congested metropolitan​ areas, such as​ minot, north​ dakota; boone, north​ carol
the idea of placing meat on a bun, however, came from the united states a.simple b.compound c.complex d.compound complex