misskeisha2008 misskeisha2008
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of seven oranges for $2.80

Respuesta :

633306 633306
  • 11-02-2021

Answer:$19.60

Step-by-step explanation: All you have to do is get 2.80 and times it by 7

Answer Link

Otras preguntas

please help me with this
PLEASE HELP ¿Qué oración tiene un verbo en el pluscuamperfecto? Lisa tiene tanta creatividad que ha escrito una novela fantástica. Adán ya había aprendido las c
using four or more complete sentences describe Russians system of government and identity its basic structure.​
On SnapI blocked someone, unblocked them and I want to add them again but I forgot their username. Is there anything I can do? Does snap have a list of like my
A wholesaler sold an electric item to a retailer at 20 % profit. The retailer sold it at Rs.2052 to a customer at 5% loss.i) How much did the retailer pay for i
Blazing new trails and moving west was very A. easy B. difficult C. uncommon​
if 2^x > 4^ 15 and x is a positive integer, what is the least possible value of x?
Complete this item. For the following figure, can you conclude that / | | m? Select true or false.
Provide the subnet, broadcast address and the valid host ranges for each of the following. 192.168.13.40/28 200.10.40.23/25
What is neighborhood​