samiraritchie samiraritchie
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ted bought 4 cans of soup for $6. Determine which of the following has the same price per can.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2021

Answer:

1.5 $ is the cost of each soup cans

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Ehling bought a pencil sharpener and 2 posters for a total of $28.99. If the pencil sharpener cost $21.99, what was the price of EACH individual poster? $3
I need to figure out the x in this equation. 7x - 10 = 25
Zora and Jacob often find that they are best prepared for their 10-mile afternoon run when they have had a filling lunch. There are different thoughts on how to
can someone help me with this question
is it easier to restore damaged land and soil than it is to protect true or false
How is energy and temperature related?
Is we were at the mall preterite or imperfect?
please help please help​
Painting occurred in many areas of the Neolithic world. In China, artists painted pottery. What is one thing that was TRUE about the artwork in China during the
WILL GIVE BRAINLIEST!!! Danielle is warehouse supervisor for a large shipping company. Most shipments need to leave the warehouse by 3am because the drivers nee