oliveswan oliveswan
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 3/4 pounds of Fudge coast $6. 75, how much does 1 pound cost. Write as an equation.

Respuesta :

zayne93 zayne93
  • 11-02-2021
Divide 6.75 by 4 then you know the unit rate then multiply that by 4
Answer Link

Otras preguntas

X=5y.          y=10x+20 Help please
according to hamilton what are implied powers?A.powers not expressly forbidden in the constitutionB.powers that were forbidden in the constitutionC.powers that
solve using substitution, y=2x+5   y=6x+1
Describe how the Hawaiian Islands were formed and how they are evidence for mantle plumes.
Describe how the Hawaiian Islands were formed and how they are evidence for mantle plumes.
X=5y.          y=10x+20 Help please
What are 3 physical properties of aluminum foil
What biome is New Caledonia considered?
solve using elimination, 2x+5y=2   3x-5y=53
What is the historical significance of a republic